Gniezno Rynek, Polska

Aktualny czas w Gniezno:

booked.net

Ocena kamery:
4.7/5

Kamera internetowa FULLHD na żywo, zapewnia widok na gnieźnieński rynek, znany również jako rynek (Rynek), w mieście Gniezno, w środkowo-zachodniej Polsce.
Transmisja na żywo zapewnia widok z lotu ptaka na ten tętniący życiem plac na gnieźnieńskiej Starówce. W centrum znajduje się nowoczesna fontanna, a wokół niej budynki z różnych okresów, w tym hotele, kawiarnie i restauracje.
Układ rynku i okolicznych ulic pochodzi z okresu odbudowy po pożarze w 1819 r. Po lewej bliźniacze wieże wspaniałej XI-wiecznej Królewskiej Katedry Gnieźnieńskiej (Bazylika Prymasowska Sanktuarium św. Wojciecha). Po prawej widać iglice kościoła katolickiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego.
Gniezno jest jednym z najważniejszych obszarów historycznych w województwie wielkopolskim i uważane jest za kolebkę kraju. Odwiedzający to miasto znajdą wiele atrakcji historycznych, architektury i malowniczych miejsc nad jeziorami, parkami i stawami, które można zwiedzać na mapie w dalszej części strony. Miłego oglądania 🙂

Gniezno Rynek, Polska