Pustynia Namib – Namibia, Afryka

Aktualny czas w Namibia:
booked.net
Ocena kamery:
4.9/5

Ta kamera online znajduje się w parku Gondwana Namib – graniczącym z parkiem Namib Naukluft.

W parku tym usunięto wszystkie bariery stworzone przez człowieka, tworząc przestrzeń o powierzchni ponad 56 540 kilometrów kwadratowych (co oznacza 21 830 mil kwadratowych), na której dzikie zwierzęta przemieszczają się swobodnie pomiędzy dwoma parkami i innymi prywatnymi gospodarstwami gościnnymi.

W Gondwana Namib Park doświadczenie Namib obejmuje dwie strony. A właściwie trzy, bo pod czerwonawym piaskiem kryje się brązowy piaskowiec – skamieniałe wydmy starożytnego Namibu. Następnie znajduje się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO „Morze Piaskowe Namib”, a zaledwie 60 km dalej na południe Namib ukazuje jeszcze inne oblicze: dolinę efemerycznej rzeki Tsauchab – która przecina wzburzone morze piasku i kończy się w słynnym Sossusvlei.

Ale wraz ze skamieniałymi wydmami, Morzem Piaskowym Namib i rzeką Tsauchab powstał nowy, wspaniały pokaz.

Zbudowany w 2006 roku, szczególny charakter tego wodopoju ma wpływ nie tylko na otaczającą przyrodę, ale rozciąga się na cały świat, od domu do domu. Ten konkretny zbiornik wodny położony jest na otwartej równinie, 8 km od Namib Desert Lodge.

Odwiert zasilany energią słoneczną napełnia pobliski zbiornik i jest monitorowany przez pływak, który otwiera się, gdy poziom wodopoju spada.

Zapraszamy do oglądania online tego wspaniałego miejsca 🙂

Pustynia Namib – Namibia, Afryka